همین حالا تماس بگیرید
09127259609
با اکسیران زمان و هزینه را به حداقل برسانید.
09127259609
تهران

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه‌های اکسیژن ساز، دستگاه‌هایی هستند که برای موارد پزشکی به کار می‌روند. با متمرکز کردن اکسیژن هوای محیط، اکسیژن کافی را برای بیماران تامین می‌کنند. امروزه با پیشرفت علم و دنیای تکنولوژی، اکسیژن تراپی با استفاده از انواع گوناگونی از دستگاه‌های اکسیژن ساز، بسیار راحت و آسان شده است. این نوع دستگاه به دلیل آن که جز تجهیزات پزشکی محسوب می‌شود، باید سرویس شوند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشد. تا بیماران بتوانند به راحتی و بدون دردسر از آن استفاده کنند. سرویس این دستگاه‌ها حتی در صورتی که خراب نشوند، نیز باید انجام شوند. البته خراب شدن تجهیزات پزشکی نیز امری بسیار مهم است. تعمیر دستگاه اکسیژن ساز و چگونگی آن، به علت خاص و مهم بودن آن بسیار ضروری است. در ادامه این مقاله قصد داریم، تا بیشتر درباره این نوع دستگاه‌ها و تعمیر آن‌ها صحبت کنیم.

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، دستگاه اکسیژن ساز جزئی از تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی محسوب می‌شود. این نوع دستگاه‌ها که بسیار معمول و رایج می‌باشند اکسیژن موردنیاز را برای بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند، تامین می‌کنند. بیماری‌های دیگری همانند، آمفیزم که باعث تشدید بیماری ریوی می‌شود و یا بیمارانی که از بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند، آسم، پونومی، قلب و… . همچنین افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند نیز به دلیل کمبود اکسیژن و مشکل تنفسی، بسیار از این دستگاه استفاده می‌کنند.

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز
تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

سرویس دستگاه‌های اکسیژن ساز

همان طور که در ابتدا عنوان کردیم، این نوع دستگاه‌ها باید به صورت پیوسته سرویس شوند. سرویس این دستگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که در زمان مشخص انجام شود تا کارکرد خوبی داشته باشد. سرویس دستگاه‌های اکسیژن ساز همان طور که از اسمشان پیداست با جان بیماران در ارتباط است، به همین دلیل امری مهم و حیاتی است. به طور کلی تعمیر تجهیزات پزشکی در همه موارد بسیار اهمیت دارد و باید در زمان مناسب سرویس و تعمیر شوند. در ادامه به بررسی و تعمیر دستگاه‌های اکسیژن ساز می‌پردازیم تا درباره خدمات و کارهایی که برای سرویس و تعمیر دستگاه اکسیژن ساز انجام می‌شود، توضیح دهیم.

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز
تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز چگونه انجام می‌شود؟

برای تعمیر این نوع دستگاه ها، فرقی ندارد که از چه دستگاه اکسیژن‌سازی استفاده می‌کنید. دستگاه‌های اکسیژن ساز داخلی و یا خارجی در طول استفاده از آن ها، به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر دارند تا بهتر کار کنند.

برای تعمیر دستگاه اکسیژن ساز باید از نیروهای متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. زیرا تعمیر دستگاه‌های اکسیژن ساز به سادگی انجام نمی‌شود و نیازمند تخصص کافی می‌باشد.

برای تعمیر دستگاه‌های اکسیژن ساز خود و دیگر تجهیزات پزشکی می‌توانید از طریق وب سایت و یا شماره تلفن‌های ما با متخصصین ما در تماس باشید.

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز
تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

انواع دستگاه‌های اکسیژن ساز

این نوع دستگاه‌ها دارای مدل‌ها و انواع مختلفی می‌باشند. هر یک از آن‌ها نیز با توجه به کارکرد برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به مهم‌ترین این دستگاه‌ها که مورد استفاده بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی می‌باشد اشاره می‌کنیم:

  • دستگاه اکسیژن ساز خود کار
  • دستگاه اکسیژن ساز خانگی
  • دستگاه اکسیژن ساز دیجیتالی
  • دستگاه اکسیژن ساز حرفه‌ای (مناسب برای استفاده در مراکز پزشکی)
  • دستگاه اکسیژن ساز مناسب مخزن‌های آب و پرورش آبزیان

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز برای همه مدل‌ها با تخصص و تجربه کافی در این زمینه، امکان‌پذیر می‌باشد. شرکت‌های پزشکی این دستگاه‌ها را تولید می‌کنند و به همین دلیل تعمیر آن‌ها باید با تخصص انجام شود.

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز
تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

چه خدماتی برای تعمیر دستگاه اکسیژن ساز ارائه می‌شود؟

تعمیر کمپرسور دستگاه: این نوع تعمیر از جمله مهم‌ترین بخش‌های این نوع دستگاه‌ها می‌باشد. کمپرسور دستگاه اکسیژن ساز ممکن است در طول زمان و استفاده از آن، خراب شود.

تعویض کردن فیلترهای دستگاه: دستگاه‌های اکسیژن ساز دارای فیلترهای هوا می‌باشند که هوا را تصفیه می‌کنند. این فیلترها باید در مدت زمان مشخصی سرویس و یا در صورت لزوم تعویض شوند.

تعمیر بخش غلیظ کردن اکسیژن ساز: قسمت غلیظ‌سازی اکسیژن این دستگاه ممکن است برخی مواقع دچار مشکل و یا خرابی شود. در این صورت باید عیب‌ها واشکالات آن رفع و یا در صورت لزوم تعمیر بشود.

تعمیر مخزن زئولیت: مخزن زئولیت دستگاه‌های اکسیژن بسیار مهم هستند. در طول استفاده از آن‌ها باید در زمان مشخص، کنترل شوند. این مخزن‌ها هنگام کنترل باید به صورت کلی احیا و مخزن آن مجدد پر بشود.

دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور

دستگاه تنفس مصنوعی یا وِنتیلاتور (به انگلیسی: medical ventilator) دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که به‌طور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند انجام می‌دهد. به عبارت دیگر در ریه می‌دمد و درنگ می‌کند و بازدم خود به خود انجام می‌شود

عیب‌یابی و تعمیر دستگاه‌های اکسیژن ساز

مواردی که اشاره کردیم، از جمله مهم‌ترین بخش‌های تعمیر دستگاه اکسیژن ساز می‌باشند. علاوه بر این موارد، این دستگاه‌ها از قسمت‌ها و بخش‌های مختلفی تشکیل شده اند. دیگر بخش‌های آن نیز از کمپرسورهای ورودی دستگاه تا کپسول‌های پرکنی، شیرهای کنترل، رگلاتورها و… در طول استفاده ممکن است دچار مشکل و یا خرابی شوند. در صورت خرابی هر یک از آن‌ها باید تعمیر شوند.

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز
تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز چقدر زمان می‌برد؟

همان طور که عنوان کردیم، هنگام استفاده از دستگاه اکسیژن ساز ممکن است مشکلات و خرابی‌های رخ دهد. در ادامه به چند موارد رایج در این خصوص و میزان زمان تعمیر دستگاه می‌پردازیم.

تعمیر دستگاه اکسیژن ساز
تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

روشن نشدن دستگاه اکسیژن ساز

در این صورت و برای رفع مشکل آن، ۱ تا ۲ روز کاری برای تعمیر دستگاه اکسیژن ساز طول می کشد. پس از تعمیر نیز مجددا، دستگاه گارانتی خواهد شد.

روش شدن بوق هشدار دستگاه اکسیژن ساز

هنگامی که چراغ سرویس و یا بوق هشدار روشن می‌شود، ۲ تا ۳ روز کاری برای تعمیر دستگاه طول می کشد. پس از تعمیر نیز دستگاه مجددا گارانتی خواهد شد.

نداشتن خروجی هوا هنگام روشن شدن دستگاه

هنگامی که هوا و اکسیژن‌رسانی دستگاه قطع شود، ۱ تا ۲ روز کاری طول می کشد تا دستگاه تعمیر شود. پس از تعمیر نیز مجددا دستگاه گارانتی خواهد شد.

صدای بلند و زیاد دستگاه اکسیژن ساز

برای رفع این مشکل ۲ تا ۳ روز کاری طول می کشد، تا دستگاه اکسیژن ساز تعمیر شود. پس از تعمیر نیز دستگاه مجددا گارانتی خواهد شد.

کم شدن خلوص دستگاه‌های اکسیژن ساز

این مشکل یکی از جدی‌ترین و مهم‌ترین مشکلاتی است که باید تعمیر شود. تعمیر این مشکل ۲ تا ۳ روز کاری طول می کشد. در صورت تعمیر نیز مجددا گارانتی خواهد شد.

شارژ نشدن دستگاه‌های شارژی اکسیژن ساز

در صورت شارژ نشدن دستگاه، ۲ تا ۳ روز کاری طول می‌کشد تا دستگاه تعمیر شود. پس از تعمیر نیز مجدد دستگاه گارانتی می‌شود.

نکته قابل توجه برای هم وطنانی که در شهرستان ها دستگاه ایشان دچار مشکل شده است، می توانند دستگاه ها را از طریق راه های ارسالی(تیباکس،پست سفارشی و یا اتوبوس ) برای شرکت ما ارسال نمایند تا در اسرع وقت مشکل کالای ایشان رفع گردد و برایشان ارسال گردد.

برای اطلاع از قیمت ها برای تعمیر دستگاه اکسیژن ساز خود می توانید از طریق راه های ارتباطی با تیم تعمیر تجهیزات پزشکی اکسیران در ارتباط باشید.

 

آدرس: تهران ، خیابان شهید مدنی ، بالاتر از مترو سبلان ، کوچه رمضانی ، پلاک ۲۹ ، واحد ۳

تلفن تماس: 09127259609

19 نظر
کیهان

سلام دارم خدمتتون
مطالبتون بسیار جالب بود
دستگاه اکسیژن ساز ده لیتری هم تعمیر میکنید؟

مدیر سایت

با سلام خدمت شما
بله دوست عزیز تعمیر می شود
لطفا با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

احمد عزتی

سلام خواستم از گروه خوب اکسیران تشکر کنم- تعمیرات عالی دارند و خدمات بعد از تعمیرات فوق العادی دیدم ازشون که پیگیر هستند / خوشحالم با این مجموعه جوان آشنا و پرانرژی آشنا شدم
خسته نباشید

مدیر سایت

سلام جناب عزتی – ممنون از همراهی شما

مهدی یاوری

سلام و عرض ادب
کمال تشکر و قدرردانی را جهت همکاری تیم اکسیران بابت تعمیرات
و تامین تجهیزات مستاجری بیمارستان برای بیماران
دارم . پیروز و موفق باشید

مدیر سایت

سلام جناب یاوری
باعث افتخار هست که تونستیم خدمت رسان شما باشیم

A. M

با سلام ممنون بابت تعمیر دستگاه خیلی خوب و عالی شده

مدیر سایت

با سلام
ممنون از نظر مثبتتون

رویا ملکیان

من ازشون خدمات تعمیرات داشتم
با وجود اینکه دستگاهم قدیمی بود ولی تعمیر کردن برام در کل راضی بودم.

ارش

تعمیرات خوبی هستند – پدرم کرونا داشتند و از نظر زمانی تایم کمی داشتم به لطف گروه خوب اکسیران خیلی زود کمتر از 6 ساعت دستگاهمو تعمیر کردند
خداقوت به همگی شما

لیلا آذین

خواستم یه تشکر کنم از گروه خوب اکسیران، هم اخلاق عالی و هم تعمیر درجه یک
ممنونم از شما

مدیر سایت

سپاسگزاریم از انرژی مثبت شما خانم آذین

علی میردبیک

سلام واقعا ممنونم از تعویض زئولیت دستگاه و تحویل به موقع دستگاه آمریکاییم
خداقوت به تیمتون من حتما شمارو به دوستان و آشنایان معرفی میکنم 🙏

ارش بیابی

دستگاهم از شهرستان با استرس فرستادم ولی با پیگیری خوبشون طبق قول تایمی که داده بودند دستگاه را تعمیر کردند و فرستادند برام خسته نباشید

مدیر سایت

سپاس از دیدگاه شما

کاراموز

با سلام>
دو تا سوال داشتم از خدمت کارشناسان محترم.
اول اینکه آموزش تعمیر و سرویس تجهیزات پزشکی هم در شرکت انجام می دهید؟ با توجه به اینکه هیچ پیش زمینه ان در خصوص تعمیر تاین تجهیزات ندارم و علاقمند با یادگیری کامل هستم
سوال دوم اینکه آیا امکان همکار پاره وقت با شرکت شما وجود دادد یا خیر؟
ممنون میشوم به هر دو سوالم پاسخ بدهید.

مدیر سایت

بله دوست عزیز با ما شرکت در تماس باشید

امیر ظفری

مچکرم از تعمیرات خوبتون
امیدوارم همیشه در راستای کمک به خلق با همین وجدان کاری و حرفه ای بودن جلو برید
سپاس ویژه از اقای برخورداری مسول تجهیزات

مدیر سایت

سپاس از شما دوست عزیز

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم(کلیک کنید)