0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت

پرستار سالمند در منزل

مدیر سایت
01 مرداد 1400
دقیقه زمان برای مطالعه
پرستار سالمند در منزل
امتیاز بدهید

مقدمه:

یکی از مسائلی که سبک زندگی جدید در دنیای حاضر برای بسیاری از افراد و خانواده‌ها به وجود آورده است، این است که زمان نسبت به گذشته بسیار محدودتر شده است. در واقع، آن قدر به مشغله‌ها و دغدغه‌های افراد در دنیای حاضر افزوده شده است، که باید بگوییم که به سختی و به ندرت قادر هستند به تمامی آن‌ها رسیدگی نمایند. تمامی از دغدغه‌ها و مسائل باعث شده اند که ما دیگر نتوانیم مانند گذشته کنار عزیزان و خانواده‌های خود باشیم و برای آن‌ها وقت اختصاص دهیم. یکی از مهم ترین اعضای خانواده‌ها، که بیش از هر عضو دیگری به کمک و حمایت ما نیاز دارند، سالمندان می‌باشند.

مسئله این جاست که با وجود آن که سالمندان نسبت به سایر اعضای خانواده، به مراقبت و توجه بسیار بیشتری احتیاج دارند، متاسفانه بسیاری از ما در شرایطی قرار نداریم که بتوانیم توجه لازم را برای آن‌ها به عمل آوریم. با این حال، خوشبختانه راه حلی ساده و مطمئن برای این مسئله نیز وجود دارد و آن هم استخدام یک پرستار برای نگهداری از سالمند در خانه می‌باشد. برای آن که بیشتر از قبل درباره پرستار سالمند در منزل و وظایف او آگهی کسب کنید، طی ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در ضمن، اگر به دنبال پیدا کردن شرکتی معتبر و مطمئن برای استخدام یک پرستار هستید هم طی ادامه این مطلب با ما همراه شوید. چرا که در ادامه، یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت‌ها در این حوزه، یعنی شرکت اکسیران را به شما معرفی خواهیم کرد.

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

اصلی ترین اقداماتی که پرستار سالمند باید از عهده آن‌ها بر آید:

قبل از آن که اقدام به استخدام یک پرستار سالمند در منزل نمایید، باید به خوبی با تعهدات یک پرستار آشنا شوید و تمامی نکات لازم را درباره آن بدانید. طی ادامه این بخش، به برخی از مهم ترین و اساسی ترین توانایی‌هایی که پرستار سالمندان لازم است داشته باشد، اشاره خواهیم کرد.

 1. معاینه: بدیهی است که پرستار باید بتواند وضعیت سالمند را معاینه کند و وضعیت او را با جدیت مورد بررسی قرار دهید.
 2. یادآوری دارو: بسیاری از سالمندان در به یادآوری نکات و مسائل خاص با مشکل مواجه هستند. مصرف کردن دارو نیز در همین دسته مسائل می‌باشد که پرستار باید به آن توجه کامل داشته باشد.
 3. ارائه گزارش: پرستار سالمند منزل باید هر روز، گزارشی از وضعیت سلامتی وی در آن روز به شکل کتبی بنویسد و ارائه دهد.
 4. آموزش: در بسیاری از موارد، سالمندا شرایط خاصی دارد که لازم است پرستار پس از بررسی دقیق و همه جانبه آن شرایط، نکات لازم را درباره آن به خانواده سالمند آموزش دهد.
 5. بررسی شرایط محیطی: پرستار وظیفه دارد محیط طندگی سالمند را مورد بررسی قرار دهد. برای مثال، بسیاری از خانواده‌ها از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند. پرستار باید همه حیوانات خانگی و سایر عوامل محیطی را زیر نظر بگیرد، تا اطمینان یابد که مشکلی برای سلامتی سالمند ایجاد نخواهد شد.
پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند در منزل

پس از آن که شما به خوبی بررسی کردید که آیا پرستار مورد نظر شما، قادر است نکات ذکر شده در بخش قبلی را انجام دهد یا خیر، وقت آن است که با وظایف اصلی یک پرستار سالمند در منزل آشنا شوید. توجه داشته باشید که وظایف پرستار را خودتان نیز می‌توانید با پرستار مربوط هماهنگ کنید. با این حال، ما در این بخش به برخی از اصلی ترین وظایف پرستار سالمندان اشاره خواهیم کرد.

1. استحمام:

بسیاری از سالمندان، به علت وضعیت خاص جسمانی خود، توانایی استحمام کردن را ندارند. در ضمن، خطر افتادن و سر خوردن در حمام نیز برای این افراد بسیار پر رنگ است. با وجود تمامی این مسائل، سالمند احتیاج دارد که شخصی برای استحمام به او کمک کند و او را از خطر حفظ نماید.

البته، توجه داشته باشید که تمامی این موارد، باید با توجه به وضعیت بیمار تعیین گردند. برای مثال، بسیاری از سالمندان در وضعیتی قرار دارند که برخی اوقات، نمی‌توانند آن طور که باید تعادل خود را حفظ کنند و یا حرکت کنند. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی، استحمام کردن برای سالمند، می‌توانید بیشتر از سود، ضرر داشته باشد. با توجه به این مسائل، بهتر است که رسیدگی به این مسائل را به پرستار بسپارید، تا با توجه به وضعیت سلامتی و جسمانی سالمند، برای برنامه روزانه وی تصمیم بگیرد.

2. درمان:

کهنسالی و سالمندی، دورانی است که بسیاری از افراد به بیماری‌ها و عارضه‌های سلامتی و جسمانی متعددی مبتلا می‌گردند. به همین علت، غالبا سالمندان در وضعیتی قرار دارند که به مراقبت‌های درمانی زیادی احتیاج دارند. برای مثال، یک پرستار لازم است که بر مصرف داروهای سالمند نظارت داشته باشد. از دیگر وظایفی که پرستار سالمند در منزل در این حوزه به عهده دارد، می‌توانیم به تعویض نمودن پانسمان‌های سالمند، بررسی نمودن مداوم ونتیلاتور، نظافت سالمند، معاینه وضعیت سلامتی و یا زخم‌های سالمند و یا حتی بررسی علائم بیماری‌های پوستی و غیره اشاره کنیم. بنابراین، از دیگر وظایف مهم پرستار، می‌توانیم به انجام مراقبت‌های درمانی سالمند اشاره کنیم.

3. توجه به تفریح و اوقات فراغت:

سالمندان نیز درست مثل هر قشر و گروه سنی دیگری، نیاز به تفریح دارند و دوست دارند که اوقات فراغت خود را به گونه‌ای شاد و پر از انرژی مثبت بگذرانند. در ضمن، به طور معمول، با توجه به شرایط و سبک زندگی‌های جدید، سالمندان مجبورند بیشتر زمان خود را در خانه و تنها سپری کنند، در حالی که شما در محل کار خود هستید و یا به سایر وظایف خود مشغول هستید. با توجه به این اوصاف، یکی از مهم ترین وظایف یک پرستار سالمند، این است که به وضعیت سپری شدن اوقات فراغت سالمند و تفریحات او نظارت داشته باشد، تا از بروز حس تنهایی و یا مشکلات روحی برای وی، جلوگیری به عمل آید.

4. امور اداری:

آخرین وظیفه یک پرستار سالمند در منزل که در این بخش به آن اشاره خواهیم کرد، رسیدگی نمودن به امور مالی و اداری سالمند است. توجه داشته باشید که غالب سالمندان، بنا بر وضعیت سلامت خود، قادر به خروج از خانه نیستند و این پرستار آن‌هاست که باید وظیفه انجام دادن امور خارج از خانه را به عهده بگیرد. البته، توجه داشته باشید که این مورد، در دسته وظایفی هست که باید طبق نظارت دقیق شما انجام گردد.

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

شرکت اکسیران، مرکزی قابل اعتماد و معتبر:

ممکن است شما نیز در دسته افرادی باشید که با توجه به وضعیت زندگی و شرایط کاری خود، زمان و انرژی کافی برای رسیدگی به اعضای سالمند خانواده خود را ندارند و به فکر استخدام کردن یک پرستار سالمند در منزل هستند؛ با این حال، هنوز قادر به انجام این کار نشده اند، چرا که نتوانسته اند مرکزی مطمئن و قابل اعتماد و نیز منصف بیابند. با این حال، در این بخش ما قصد داریم به معرفی یکی ز معتبرترین شرکت‌هایی که خدمات مربوط به مراقبت از سالمندان را ارائه می‌دهد، بپردازیم.

شرکت اکسیران، از مراکزی است که نزدیک به 10 سال سابقه فعالیت دارد و همواره سرلوحه کار و فعالیت‌های خود را، کسب رضایت مشتریان خود بنا کرده است. این شرکت، از کادری مجرب و دلسوز بهره مند است، که به 24 ساعته برای پاسخگویی به سوالات و نیازهای مشتریان در دسترسی هستند. شما می‌توانید برای آگاه شدن از شرایط این شرکت و استخدام یک پرستار، از سراسر ایران با این شرکت حاصل فرمایید و بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

مواردی که استخدام پرستار سالمند را ضروری می‌گرداند:

شاید اکنون برای شما تردید و سوال ایجاد شده باشد که آیا لازم و ضروری است که پرستار استخدام کنید یا خیر. برای این که به این سوال شما پاسخ داده شود، طی ادامه این بخش، ما برخی از شرایطی را که استخدام پرستار سالمند در منزل در آن ضروری می‌باشد را برای شما ذکر خواهیم کرد.

 1. در صورتی که عضو سالمند خانواده شما از بیماری جدی و خاص بهره مند هست، از استخدام کردن یک پرستار سالمند در منزل دریغ نکنید! برای مقابله با بیماری‌ها، نیاز است که یک فرد آگاه و مجرب در دسترس بیمار وجود داشته باشد تا بتواند در شرایط ضروری به او یاری برساند.
 2. اگر سالمند، به بیماری آلزایمر دچار است، باید هر چه زودتر به استخدام پرستار سالمند در خانه اقدام کنید. آلزایمر از دسته بیماری‌هایی است که باید آن را بسیار جدی گرفت.
 3. اگر شما بیشتر زمان خود را در خارج از خانه سپری می‎‌کنید و سالمند باید مدت طولانی در خانه تنها باشد، استخدام یک پرستار برای همراهی او در این زمان، به شدت پیشنهاد می‌شود.
 4. مراقبت‌های دارویی نیز همان طور که گفتیم از نیازهای اصلی یک سالمند است و در صورتی که خودتان اطلاعات کافی و یا زمان رسیدگی به این مورد را ندارید، حتما باید از پرستار سالمند کمک بگیرید.

کلام آخر:

یکی از معضلات اساسی و مهم در دنیای امروز، محدودیت زمان است. با توجه به مشغله‌ها و دغدغه‌های زیادی که داریم، زمانمان خیلی محدودتر از قبل شده است. و بسیاری از ما زمان کافی برای رسیدگی به اعضای سالمند خانواده خود را نداریم. یکی از بهترین و مطمئن ترین راه حال‌ها برای این مشکل، استخدام کردن یک پرستار سالمند در منزل می‌باشد. طی این مطلب، به بررسی توانایی‌هایی که یک پرستار سالمند لازم است داشته باشد و نیز وظایف او پرداختیم. هم چنین، یکی از معتبر ترین و قابل اعتمادترین شرکت‌هایی که شما می‌توانید در این حوزه از آن خدمات دریافت کنید را، یعنی شرکت اکسیران، به شما معرفی کردیم. کادر درمان ما، به شکل 24 ساعته مشغول به فعالیت و پاسخگویی به تماس‌های مشتریان هستند.تا مشتریان بتوانند به سهل ترین روش ممکن به خواسته‌های خود دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرستار-سالمند-در-منزل-300x213

پرستار سالمند در منزل

{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":":اصلی ترین اقداماتی که پرستار سالمند باید از عهده آن‌ها بر آید","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"معاینه: بدیهی است که پرستار باید ...
مدیر سایت
20 شهریور 1401
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader